138CC9EC-0CF1-4B8A-9E5B-B5797491F536.jpeg”Kafandaki uğultuları altbenliğinden gelen deli haykırışları olarak tanımlayabilirsin,Ancak tüm bu sesler üstbenliği ile bağlantıda olan bilge kişi için , meleklerin Tanrı’yı öven şarkılarıdır.”

Bugün aslan burcunda tutulan ay veçhesinde, Cherubim’lerin şarkısı var,

 

Melek mitolojisinde Tanrı’nın aşkından doğan ,bilgi ve zekaya sahip ,O’na yakın olanlar diye tasvir edilir ayrıca hibrit melekler olarak da antik inanışlardan başlayarak günümüz din ve felsefelerinde yer almışlardır.Hibrit denmesinin sebebi antik çağlarda (bknz : Mısır ,Asur mitleri vb.) insan yada aslan yüzüne boğa ,kartal,sfenks vücuduna sahip kanatlı varlıklar olarak mitlere yerleşmelerindedir.

Bu mitolojik çağrışım, eski uygarlıklardan bu yana ,aynı zamanda astrolojinin fizikle beraber, metafizikle  de olan irtibatınıda melekler diye tabir edilen bu doğa üstü varlıklar vasıtası ile bizlere göstermiştir.Çünkü bu hibrit tasvirler aynı zamanda gündönümleri ve ekinoksları belirten Zodyak burçlarını kapsarlar.

Boğa burcunun Boğası : İlkbahar ekinoksu

Aslan burcunun Aslanı : Yaz gündönümü

Akrep burcunun Kartalı : Sonbahar ekinoksu

Kova burcunun su taşıyanı (insan) : Kış gündönümüdür.

Cherubimler elementel olarak Hava elementi ile özdeşirler.

Bunlar ayrıca İbrahim-i dinlere (The Abrahamic religions) göre Tanrı’nın cennet bahçesinin koruyucularıdır.Batı Hristiyan tredisyonu ile beraber mitolojik Eros ile bütünleşip kanatlı küçük melek çocuklar olarak ( Tanrı’nın çocukları) tasvirine devam edilmiştir.

Ay tutulması etkilerini yazmadan önce biliyorumki haklı olarak , bir çoğunuzun merak ettiği işim ,eşim ,çocuğum gibi dünyasal konularınız .Ancak öncelikli olarak ben bu analizimi farkındalığımızı  genişleterek, üst benliğimiz ile temasa geçebilme umudu ile yazıyorum.

Şimdi gelelim bağlantımıza ,Aslan burcunun 0 derecesinde gerçekleşen ay tutulması nitelik itibari ile ateş elementi yüksek , son derece güçlü bir vibrasyon yayıyor.Zaten bir burcun 0 derecesi hep zorludur.Çünkü yeni başlangıçlar için doğum sancıları yaratır.Heleki birde Ay planeti işin içindeyse ,o duygusal gitgeller ,aslan öfkesi patlamalar , ‘’aslında ben bunu değil! Şunu istiyordum!’’ diyen alt ego,toplum bakışları karşısında kendini var etmeye çalışan kişiliğimiz, senin ben ile ,benim sen ile olan kavgam ….Hepsini biliyorum yıldıztozum merak etme..

Hakikat şu ki , geçmişte tutunduğun tüm dallar ve arkasında durduğun tüm fikirler üzerinden kadersel olarak ,o yukarıda bahsettiğim Cherubimler’in sesleri ile sınanmaktasın.

Tutulma haritasının ruhsal tezahürünü anlamak istediğimizde ,Ay planetinin bulunduğu sabian sembolü bize kendini gerçekleştirmek arzusu yüzünden  duygusal stress altında ezilen ruhumuzun öfkesini anlatıyor,gerçekden de şimdi duygusal olarak varolabilmek için içgüdüsel olarak risk almamızı istiyor.Karşı kutbundaki güneş ise eski (bize öğretilen ) ancak sığındığımız değerlerimize bağlılığımızı sembolize ediyor.Yükselen Oğlak derecesi görünürde ihtiyatlı, ayakları yerebasan ve sorumluluk sahibi gibi gözüksede  , yakın temasda 12.evde transit Gad  ile kavuşumu bize tüm bu görünüşün erdeminle bir ilgisi varmı ? yoksa Merkür’ün Terebellum sabit yıldızı kavuşumu etkisiyle bu zamana kadar taşıdığın tüm olgunluğunu ,verdiğin tüm sınavları egosantrik hırs ve ihtirasların yüzünden kayıp mı edeceksin?  Diyor.

Kısaca istikrarın var mı? Yoksa içine sığındığın kerpiç evi ,dışındaki aç kurt ,tek bir nefesi ile yıkabilecek mi?

Elbetteki ruh transit kuzey düğümü yengeçde bulunduğu mertebede daha evinde gibi hissetmek istiyor madde düzleminde. Gerçektir ki maddi ihtiyaçlarımızın kesinliği ile psikolojik ihtiyaçlarımızın derinliği arasında hiç bozulmayan  bir süreklilik vardır.Bu zaman kadar sadece fiziksel olarak risk altında olduğumuzu düşündüğümüz için duygusal olarak savunmasız kaldık belkide. Ancak hayatın fizikselliği ile başa çıkmak için belirli bir yaklaşıma bağlanırken, kaçınılmaz olarak da aynı duygusal gerçekliklerle de uyum içinde olmalıyız.

İşte burada Cherubimler Uranüs planeti ile tutulmayı ve  düğümleri kareliyerek oyuna dahil oluyor.

Seslerini anlamlandıramayanlar yada ruhsal ve fiziksel varoluşları arasında denge kuramayanlar için ani ,beklenmeyen , kontrolsüz öfkeyle yıkım ve ardındaki derslerle yeniden varoluşu vaad ederken ,

İlahinin muhteşem harmonisini duyan bilgeler için ise ,dengeyle beraber, içe bakışı,yaratımı ve kendini güvenle meşrulaştırarak şimdiye ve geleceğe yansıtmanın huzurunu sunuyor.

Bilgelik hiçbir şeye direnmedikçe ,karşı konulamaz hale gelmemizdir ve aslında bu da, direnç eksikliğinin çok başarılı bir yaşam stratejisi haline gelmesidir.

Son olarak tutulma ile gelen dik enerjileri dengelemek ve akışa uyum sağlamak için , varoluşun frekansı olan 432 hz ile  hazırlanmış aşağıdaki video ile meditasdyon yapabilirsiniz..

Şevkate sarılın , içinizdeki Tanrı’nın şevkatine…

Şifayla aksın.

Karma Astrolog Zuhal Karabaş…