16425936_10154122894271746_7655004584236258741_n

31 Ocak 2017 ‘de Gökyüzünde neler var …

Hızlı haraket eden gezegenlerin Gökyüzünde bol kavuşumlu günlerinden biri..

1. Balık burcundaki Ay Dün itibari ile yaptığı neptün kavusumundan ayrılarak hızla yine balıktaki Chiron’a dogru ilerliyor.. Saat 11:00 de kavusmak uzere sözleşmişler…
MEALİ: Günün ilk saatlerinde modumuz düşük olacak , bilinç altımızdaki çöp düşünceler aktif olarak enerjimizi düşürecek, yaralarımız hatırlanıp , kaygılarımız artabılır.Akıp giden hayata motıvasyon guclugu cekecek ve kabugumuza saklanmak ısteyecegız..Akışı değiştirmek için içsel olarak başkaldırmak isteyeceğiz ama Sakin kalın , aynı zamanda hislerimiz kuvvetlenecek ancak hayallere dalmayalım..1 Şubatta Ay Koç burcuna geçtiğinde yeniden yaşam enerjimiz canlanacak..Ay’ın balık burcundaki seyri esnasında gercek ıle hayali ayırıp , bilinc altından bılınç üstüne cıkardıklarımızı farkındalıkla ayıklamamız gerekiyor..Ay Koç burcuna geçtiğinde artık harekete gecme zamanı gelecek..

2. Saat 20:00 itibari ile Ay , Venüs ile kavusum yapacak..Ay aynı zamanda Mars ile de kavuşacak,Bu stelyuma Ay ‘a kare açı ile Satürn eşlik edecek..
MEALİ:Kollektif alandan gelen tüm bilgilere açık oldugumuz bu saatlerde daha içsel , derin ve meraklı olabiliriz ..Antenlerimiz son derece açıktır..Öyleki karşımızdaki kişinin duygu durumuna tüpsüz dalış yapabiliriz..(enerji vampirlerinin saldırılarına da açığız demek bu yada biz dönüşebiliriz)Ancak sunu unutmayalım ki Venüs’ün aynı zamanda Mars ile kavusumu ilişkilerimizde bize aşırı kıskançlık , öfke , sevgiyi tensel olarak ifade etme eğilimide verebilir..Tutku ve bağımlılık yaratır…Saturn burada aslında kontrol mekanizmasını elıne alıyor ve bizi aşırılıktan sorumluluklarımızı hatırlatarak sıkıştırıyor..Ailemizden gelen maddi ve manevi baskılar artabilir..Miras konuları , vergi borçları, başkalarının paraları gündeme gelebilir..

3. Ateş ve Su elementlerinin yogun oldugu bu gunler dengesiz bir ruh hali aktif..Ateş sudan , su da ateş den korkar…Ne zamanki birlikte senkronize çalışmayı öğrenirlerse ozaman yaratım başlar..Sezgi ve başlatma enerjimiz dengede iken ..

4. SAĞLIK: Ay balıkta iken çok hassas ve duygusal olacağımızdan önce sinir sistemimiz sonra da bağısıklık sistemimiz etkilenecek …mide hassasiyetlerimiz artabilir..Mars yaklaşık 2,5 ay boyunca Koç ta kalacagından dengesiz adrenalin salgılayabilir kazalar yaralanmalar olabilir..Baş bölgemize dikkat etmeliyiz,stres kaynaklı baş ağrıları ve migrenler sıklaşabilir..Kafeini azaltmalı ve bağışıklık sistemimiz için beslenmemize özen göstermeliyiz..

Zuzu’dan dip not : Gezegenlerin temsil ettıgı Saglık sorunları ve diger genel etkiler her bireyin kişisel dogum haritasını tetikledikleri derece ve açı itibari ile etkin olarak görülür.Örnegin mars analitik derecede (28/29 ) iken benim ayak ağrılarım başlamıştı ve Mars Koç burcuna gectıgı gun kesildi 😊

Gökyüzü önce bütünün hayrına işlesin..

Karma ve Okült Astrolog Zuhal Karabas…